Obok gabinetu psychologa/ pedagoga szkolnego na ścianie na przeciwko szatni znajduje się „SZKOLNA SKRZYNKA ZAUFANIA”, za pośrednictwem której każdy uczeń/rodzic/opiekun może zgłaszać pisemne wnioski, uwagi i propozycje.
Osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie SKRZYNKI ZAUFANIA jest pedagog szkolny/ psycholog, który w każdy piątek otworzy skrzynkę i oceni wagę i rodzaj informacji, a następnie, w zależności od problemu skontaktuje się ze specjalistami lub właściwymi instytucjami. W porozumieniu z dyrekcją szkoły będą zaplanowanie i podjęte odpowiednie działania w celu rozwiązania problemu.
Nauczyciele pełnią dyżury w szkole w wyznaczonych godzinach i są dostępni dla rodziców uczniów.
Sekretariat dla rodziców jest czynny:
Pedagog szkolny to głównie szkolny rzecznik dziecka, mediator, który powinien sprawiedliwie rozwiązać wszystkie konflikty zachodzące pomiędzy uczniami, dzieckiem i nauczycielem a nawet dzieckiem i rodzicami. Konflikty niezałatwione od razu wracają ze zdwojoną siłą i urastają do spraw poważnych.
Szanowni Rodzice,
Jeżeli macie problemy ze swoimi dziećmi, nie wiecie jak pomóc dziecku - możecie udać się do psychologa lub pedagoga szkolnego aby porozmawiać i uzyskać poradę.
Pedagog i psycholog szkolny zapraszają na swoje dyżury od poniedziałku do czwartku w poniżej podanych godzinach:
Godziny pracy pedagoga szkolnego
Małgorzata Bystroń- Błach
W razie zgłoszonej przez Rodzica potrzeby np. rozmowy z pedagogiem w szkole w późniejszych godzinach popołudniowych istnieje możliwość dostosowania godzin dyżuru.
Godziny pracy psychologa szkolnego
Szanowni Rodzice
Zapraszam na swoje dyżury od poniedziałku do czwartku w poniżej podanych godzinach :
mgr Bogusława Koclęga
Poniedziałek 8.00 - 13.30
Wtorek 12.30 - 16.00
Środa 8.00 – 14.00
Czwartek 8.00 - 10.30
Uprzejmie prosimy, na spotkanie z pedagogiem lub psychologiem szkolnym umawiać się telefonicznie dzwoniąc do sekretariatu szkoły: 12 270 41 01 lub pisząc bezpośrednio do psychologa/ pedagoga szkolnego przez dziennik elektroniczny.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Ochojnie do szkolnej świetlicy.
Świetlica jest czynna:
poniedziałek do piątek: 7:15 do 16:45
Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ochojnie jest Adriana Spanialska-Dziuba a jej zastępcą jest Krystyna Lewicka.
Zapraszamy do szkolnej biblioteki w godzinach:
Dzień | Godziny |
Poniedziałek | 8:00-13:00 |
Wtorek | 12:00-13:30 |
Środa | 9:45-14:15 |
Czwartek | 11:45-13:45 |
Piątek | 11:00-13:00 |
Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Z księgozbioru mogą korzystać bezpłatnie wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którym polecamy podręczniki, lektury i inne ciekawe książki. Biblioteka jest miejscem, w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki. Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich w godzinach pracy biblioteki.
Bibliotekę prowadzi p. Małgorzata Bystroń- Błach
Przekazujemy informację, gdzie aktualnie można darmowo wypożyczać lektury i inne książki w formie ebooków i audiobooków. Zachęcamy do korzystania.
To wirtualna biblioteka, w której uczniowie i nauczyciele znajdą wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych.
To internetowa biblioteka , w której można odnaleźć utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne nośniki oraz zgodnie z prawem czytać oraz słuchać. Ta darmowa biblioteka cyfrowa zawiera ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur.
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa; 3 miliony obiektów cyfrowych; książek, czasopism, , rękopisów, grafik, fotografii… To najszybszy sposób na skorzystanie z zasobów znajdujących się w magazynach Biblioteki Narodowej. Większość zbiorów należy do tzw. domeny publicznej, więc są darmowe.
Co jeszcze ciekawego…
Polskie Radio Dzieciom https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
- zarejestrowane audycje radiowe, dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.
Bajkowisko.pl https://www.bajkowisko.pl/
- serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci.
Na ten trudny czas polecam Państwu również zakładkę Centrum Literatury Terapeutycznej znajdującą się na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie http://bibpedskawina.pl/index.php/centrum-literatury-terapeutycznej/ gdzie znajdziecie wiele ciekawych i mądrych historyjek pięknie ilustrowanych a napisanych przez Panią Lidię Ippoldt, które pozwolą, szczególnie młodszym dzieciom oswajać niepokoje i lęki związane z koronawirusową codziennością ( m.in.: „ O krainie Pollandi”, która nie dała się koronostworkowirusowi”, „ O Maksie i jego cioci Kwarantannie z krainy Pollandi” …i wiele innych).
Czytajmy dzieciom i razem z dziećmi… Bajki rozwijają wyobraźnię dziecka, poprawiają jego koncentrację, uczą wartości moralnych i pomagają w wychowaniu. A to przecież zaledwie początek długiej listy zalet czytania dzieciom! . Więcej o emocjach w bajkach można znaleźć tutaj>>>
Jak pisze P. Olga Simm ..” bajki, które kończą się szczęśliwie, motywują maluchy do działania, ponieważ przekonują o tym, że komuś się udało, że możliwe jest poradzenie sobie z nieprzyjemnymi emocjami i różnymi problemami. Bajki mogą być także pomocne w budowaniu poczucia własnej wartości u dziecka więcej>>>
Jak wyjaśnić dzieciom czym jest wirus i dlaczego życie aktualnie wygląda inaczej oraz jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu…? W odpowiedzi na te pytania pomoże darmowy ebook dla młodszych uczniów Masz tę moc - ebook o koronawirusie. Dostępny jest tutaj>>>
Bajki terapeutyczne: relaksacyjne ale również bajkę o niepowodzeniach szkolnych, lęku przed samodzielnością, czy o sposobach przezwyciężania strachu; to teksty wartościowe i bardzo teraz potrzebne, znajdziecie je Państwo klikając w link>>>
Informacje dla uczniów starszych : Gdzie jeszcze w czasie zawieszenia zajęć w szkole znajdziemy darmowe książki w internecie? Publio - darmowe ebooki Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
MIŁEGO CZYTANIA I SŁUCHANIA ?