www.sieciaki.pl
Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą dzieci bezpiecznie korzystać z Internetu.
www.puchatek.pl
Dzieci i rodzice odnajdą tutaj wiele treści o bezpieczeństwie szeroko rozumianym zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym, mnóstwo artykułów dotyczących rodzicielstwa i relacji z dziećmi oraz gier m.in. rozwijających koncentrację uwagi i pamięć.
www.zyraffa.pl
Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, można np. sprawdzić swoją wiedzę na temat lektur szkolnych rozwiązując quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.
www.nostalgia.pl
Serwis poświęcony starym bajkom, dobranockom i programom przyjaznym dla dzieci jak: Plastusiowy pamiętnik, Reksio, Miś Coralgol, Sindbad, Kot Filemon i wiele innych.
www.origami.art.pl
Strona o starej japońskiej sztuce składania papieru - Origami. Galerie figurek origami, schematy składania papieru, nowoczesne origami. Składanie papieru rozwinie każde dziecko umysłowo i manualnie.
www.funnymathforkids.com
Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.
www.lego.com
Strona producenta klocków Lego. Oprócz możliwości zrobienia zakupów dzieci mogą pograć w gry on-line, wstąpić do klubu Lego, zaprenumerować magazyn Lego oraz zobaczyć ciekawe kompozycje z klocków zbudowane przez dzieci.
http://www.jakoloruje.pl
bardzo bogaty zbiór kolorowanek do wydruku
www.kolorowanki-dla-dzieci.pl
Serwis z bogatym zbiorem kolorowanek i innych zabaw dla dzieci (np.labirynty), które można wydrukować.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
Przekazujemy informację, gdzie aktualnie można darmowo wypożyczać lektury i inne książki w formie ebooków i audiobooków. Zachęcamy do korzystania.
To wirtualna biblioteka, w której uczniowie i nauczyciele znajdą wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych.
To internetowa biblioteka , w której można odnaleźć utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne nośniki oraz zgodnie z prawem czytać oraz słuchać. Ta darmowa biblioteka cyfrowa zawiera ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur.
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa; 3 miliony obiektów cyfrowych; książek, czasopism, , rękopisów, grafik, fotografii… To najszybszy sposób na skorzystanie z zasobów znajdujących się w magazynach Biblioteki Narodowej. Większość zbiorów należy do tzw. domeny publicznej, więc są darmowe.
Co jeszcze ciekawego…
Polskie Radio Dzieciom https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
- zarejestrowane audycje radiowe, dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.
Bajkowisko.pl https://www.bajkowisko.pl/
- serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci.
Na ten trudny czas polecam Państwu również zakładkę Centrum Literatury Terapeutycznej znajdującą się na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie http://bibpedskawina.pl/index.php/centrum-literatury-terapeutycznej/ gdzie znajdziecie wiele ciekawych i mądrych historyjek pięknie ilustrowanych a napisanych przez Panią Lidię Ippoldt, które pozwolą, szczególnie młodszym dzieciom oswajać niepokoje i lęki związane z koronawirusową codziennością ( m.in.: „ O krainie Pollandi”, która nie dała się koronostworkowirusowi”, „ O Maksie i jego cioci Kwarantannie z krainy Pollandi” …i wiele innych).
Czytajmy dzieciom i razem z dziećmi… Bajki rozwijają wyobraźnię dziecka, poprawiają jego koncentrację, uczą wartości moralnych i pomagają w wychowaniu. A to przecież zaledwie początek długiej listy zalet czytania dzieciom! . Więcej o emocjach w bajkach można znaleźć tutaj>>>
Jak pisze P. Olga Simm ..” bajki, które kończą się szczęśliwie, motywują maluchy do działania, ponieważ przekonują o tym, że komuś się udało, że możliwe jest poradzenie sobie z nieprzyjemnymi emocjami i różnymi problemami. Bajki mogą być także pomocne w budowaniu poczucia własnej wartości u dziecka więcej>>>
Jak wyjaśnić dzieciom czym jest wirus i dlaczego życie aktualnie wygląda inaczej oraz jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu…? W odpowiedzi na te pytania pomoże darmowy ebook dla młodszych uczniów Masz tę moc - ebook o koronawirusie. Dostępny jest tutaj>>>
Bajki terapeutyczne: relaksacyjne ale również bajkę o niepowodzeniach szkolnych, lęku przed samodzielnością, czy o sposobach przezwyciężania strachu; to teksty wartościowe i bardzo teraz potrzebne, znajdziecie je Państwo klikając w link>>>
Informacje dla uczniów starszych : Gdzie jeszcze w czasie zawieszenia zajęć w szkole znajdziemy darmowe książki w internecie? Publio - darmowe ebooki Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
MIŁEGO CZYTANIA I SŁUCHANIA ?
Kolejne zadania dla klas "0"
Dla uczniów "klasy0" i ich rodziców, którzy nie mają dostępu do LIBRUSA publikujemy zestaw ćwiczeń, zadań i propozycje zabawy z dzieckiem.
Przesyłamy Wam materiały do pracy w tym tygodniu. W dalszym ciągu nasze działania koncentrują się wokół wiosny.
Drogie dzieci i uczniowie!
Pamiętajcie, że zawieszenie zajęć w szkole to nie okres, w którym dzieci się nie uczą. W swoich zeszytach do zajęć logopedycznych macie mnóstwo ćwiczeń oddechowych, usprawniających buzię i ćwiczeń do powtarzania, nazywania. Proszę, żebyście wykonywali te ćwiczenia codziennie przez 15-20 min. To niewiele czasu. Jesteście w stanie to zrobić bez pomocy rodziców.
Miłych ćwiczeń!
Pozdrawiam
Magdalena Dyduła - logopeda
W naszej szkole w związku zawieszeniem zajęć nauka odbywa się zdalnie z wykorzystaniem Internetu. Zawieszenie zajęć w szkole to nie okres w którym dzieci się nie uczą. Dzieci pozostają w domach i się uczą wykonując ćwiczenia i zadania zlecone przez nauczycieli przez platformę LIBRUS . Dzieci mogą się także komunikować ze swoimi nauczycielami poprzez platformę LIBRUS.
Dla uczniów "klasy0" i ich rodziców, którzy nie mają dostępu do LIBRUSA publikujemy zestaw ćwiczeń, zadań i propozycje zabawy z dzieckiem.
Przesyłamy Wam materiały do pracy w tym tygodniu. W dalszym ciągu nasze działania koncentrują się wokół wiosny.
Załączamy karty pracy, które (w miarę możliwości) można wydrukować, pokolorować, uzupełnić. Znajdziecie tu Wasze ulubione „kodowanki”.
Posłuchajcie bajki „Łąkowa orkiestra”. To opowieść o motylach, świerszczach i wielu innych owadach zamieszkujących łąki.
https://tuptuptup.org.pl/joanna-jablczynska-audiobook/
Nie zapomnijcie o matematyce (zakładka Liczenie):
https://pl.khanacademy.org/math/early-math/cc-early-math-counting-topic
Poćwiczcie pamięć
http://www.zyraffa.pl/gry/kat/pamieciowe/memory_3.html
Może uda się Wam wykonać jakąś pracę plastyczną? Poniżej znajdziecie pomysły na ciekawe wiosenne prace plastyczne
Aby zadbać o swoją kondycję fizyczną, warto codziennie się gimnastykować. Może skorzystacie z przygotowanych do tego celu materiałów interaktywnych „WF online w domu”
https://wordwall.net/pl/resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w-domu-%c4%87wiczenia
załączniki:
Życzymy Wam miłej pracy.
Nie wychodźcie z domu. Dbajcie o higienę.
Pozdrawiamy!
Pani Magda i Pani Kasia