• 1 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Szkoła Podstawowa im. Michaliny Stasiukowej w Ochojnie mieści się w samodzielnym budynku, położonym w bezpiecznym, zaogrodzonym miejscu z dogodnym dojazdem i dużym parkingiem samochodowym
 • 2 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Posiadamy bibliotekę, szatnię, dobrze wyposażoną świetlicę, salę gimnastyczną, boisko sportowe i pracownię komputerową. Do kształcenia wykorzystujemy nowoczesne pomoce i rozwiązania multimedialne.
 • 3 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, zajęcia plastyczne i częściowo płatne zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka ogólnorozwojowa, karate, siatkówka, zajęcia z robotyki.
 • 4 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy profesjonalną pomoc dla dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych, opiekę i zajęcia terapii logopedycznej w specjalnie wyposażonym gabinecie. W terapii korzystamy z komputerowych programów logopedycznych.
 • 5 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, zajęcia plastyczne i częściowo płatne zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka ogólnorozwojowa, karate, siatkówka, zajęcia z robotyki.
baner

Patron Szkoły

MICHALINA STASIUKOWA – MATKA OCHOJAN

(1897 – 1986)

 • Stasiukowa najpiękniej zapisała się w sercach kilku pokoleń mieszkańców Ochojna. Nie tylko poprzez długotrwałą, bo prawie 50-letnią pracę nauczycielską, ale przez swoją postawę patriotyczną, religijną i moralną wywarła ogromny wpływ wychowawczy na środowisko.
 • Stasiukowa z Deiblerów, córka Stanisława i Katarzyny, urodziła się 1 listopada 1897 roku we Lwowie. Potem wraz z rodzicami przeniosła się do Wieliczki. Uczęszczała do szkoły Wydziałowej Żeńskiej im. Konarskiego w Krakowie, natomiast świadectwo dojrzałości otrzymała w prywatnym żeńskim Seminarium Nauczycielskim im. F. Preisendanza w Krakowie dnia 15 czerwca 1918 r.

Na początku maja 1921 r. przybyła do Ochojna, aby objąć posadę nauczycielki. Od samego początku okazała się  niezwykle utalentowaną nauczycielką, posiadała też umiejętność śpiewu, gry na skrzypcach, urządzania zabaw i przedstawień. Angażowała młodzież szkolną i starszą, czasem też rodziców, do urządzania przedstawień, akademii, organizowania życia  kulturalnego. Założyła  w szkole bibliotekę.

Czytaj więcej: Patron Szkoły

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. Michaliny Stasiukowej
 w Ochojnie

32-040 Ochojno
Podhalańska 27

tel. 12 270 41 01
szkola@spochojno.pl

Stan powietrza

BIP

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.