• 1 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Szkoła Podstawowa im. Michaliny Stasiukowej w Ochojnie mieści się w samodzielnym budynku, położonym w bezpiecznym, zaogrodzonym miejscu z dogodnym dojazdem i dużym parkingiem samochodowym
 • 2 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Posiadamy bibliotekę, szatnię, dobrze wyposażoną świetlicę, salę gimnastyczną, boisko sportowe i pracownię komputerową. Do kształcenia wykorzystujemy nowoczesne pomoce i rozwiązania multimedialne.
 • 3 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, zajęcia plastyczne i częściowo płatne zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka ogólnorozwojowa, karate, siatkówka, zajęcia z robotyki.
 • 4 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy profesjonalną pomoc dla dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych, opiekę i zajęcia terapii logopedycznej w specjalnie wyposażonym gabinecie. W terapii korzystamy z komputerowych programów logopedycznych.
 • 5 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, zajęcia plastyczne i częściowo płatne zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka ogólnorozwojowa, karate, siatkówka, zajęcia z robotyki.
baner

Informator

Szkolna Skrzynka Zaufania

Obok gabinetu psychologa/ pedagoga szkolnego na ścianie  na przeciwko szatni znajduje się „SZKOLNA SKRZYNKA ZAUFANIA”, za pośrednictwem której każdy  uczeń/rodzic/opiekun może zgłaszać pisemne wnioski, uwagi i propozycje.

Osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie SKRZYNKI ZAUFANIA jest pedagog szkolny/ psycholog, który w każdy piątek otworzy skrzynkę i oceni wagę i rodzaj informacji, a następnie, w zależności od problemu skontaktuje się ze specjalistami lub właściwymi instytucjami. W porozumieniu z dyrekcją szkoły będą zaplanowanie i podjęte odpowiednie działania  w celu rozwiązania problemu.

Procedury funkcjonowania Szkolnej Skrzynki Zaufania [PDF]

Dyżury nauczycieli

Nauczyciele pełnią dyżury w szkole w wyznaczonych godzinach i są dostępni dla rodziców uczniów.

 

 

 

 

Sekretariat

 

Sekretariat dla rodziców jest czynny:

 • Dyrektor, wicedyrektor szkoły, nauczyciele oraz specjaliści przyjmują strony po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub przez system Librus.

 • WTOREK dzień wewnętrzny
  dostępny dla rodziców: w CZWARTEK
  po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.
  dostępny dla uczniów: poniedziałek i środę
  w godzinach: 9:40 – 9:50 oraz 11:30 – 11:45.

 

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny to głównie szkolny rzecznik dziecka, mediator, który powinien sprawiedliwie rozwiązać wszystkie konflikty zachodzące pomiędzy uczniami, dzieckiem i nauczycielem a nawet dzieckiem i rodzicami. Konflikty niezałatwione od razu wracają ze zdwojoną siłą i urastają do spraw poważnych. 

PEDAGOG SZKOLNY mgr Małgorzata Bystroń-Błach

zaprasza:

 • Pedagog:
  poniedziałek, wtorek: 8:00 - 11:00;
  środa 11:45 - 14:45
  czwartek: 13:30 - 15:30

 PSYCHOLOG SZKOLNY mgr Marzena Jamka-Saczka

zaprasza:

Psycholog:

poniedziałek, środa: 9:00 - 13:00

czwartek: 12:00 - 15:00 

Czytaj więcej: Pedagog szkolny

Świetlica

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Ochojnie do szkolnej świetlicy.

Świetlica jest czynna:


poniedziałek do piątek: 7:15 do 16:45

Czytaj więcej: Świetlica

Biblioteka szkolna

 

 

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Z księgozbioru mogą korzystać bezpłatnie wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którym polecamy podręczniki, lektury i inne ciekawe książki. Biblioteka jest miejscem, w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki. Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich w godzinach pracy biblioteki.

 • Biblioteka:
  poniedziałek, wtorek: 11:00 - 13:00;
  środa: 8:45 - 11:45
  czwartek: 10:30 - 13:30
  zwrot książek TYLKO piątek 8:00 - 13:00;

Bibliotekę prowadzi p. Małgorzata Bystroń- Błach

 

 Przekazujemy informację, gdzie aktualnie można darmowo wypożyczać lektury i inne książki w formie ebooków i audiobooków. Zachęcamy do korzystania.

https://lektury.gov.pl/

To wirtualna biblioteka, w której uczniowie i nauczyciele znajdą wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych.

https://wolnelektury.pl/

To internetowa biblioteka , w której można odnaleźć utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne nośniki oraz zgodnie z prawem czytać oraz słuchać. Ta darmowa biblioteka cyfrowa zawiera ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur.

  https://polona.pl/

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa; 3 miliony obiektów cyfrowych; książek, czasopism, , rękopisów, grafik, fotografii… To najszybszy sposób na skorzystanie z zasobów znajdujących się w magazynach  Biblioteki Narodowej. Większość zbiorów należy do tzw. domeny publicznej, więc są darmowe.

Co jeszcze ciekawego…

Polskie Radio Dzieciom  https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

- zarejestrowane audycje radiowe, dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.

Bajkowisko.pl  https://www.bajkowisko.pl/

- serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci.

Na ten trudny czas polecam Państwu również zakładkę Centrum Literatury Terapeutycznej znajdującą się na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie  http://bibpedskawina.pl/index.php/centrum-literatury-terapeutycznej/   gdzie znajdziecie wiele ciekawych i mądrych historyjek pięknie ilustrowanych a napisanych przez Panią Lidię Ippoldt, które pozwolą, szczególnie młodszym dzieciom oswajać niepokoje i lęki związane z koronawirusową codziennością ( m.in.: „ O krainie  Pollandi”, która nie dała się koronostworkowirusowi”,  „ O Maksie i jego cioci Kwarantannie z krainy Pollandi” …i wiele innych).               

 Czytajmy dzieciom i razem z dziećmi… Bajki rozwijają wyobraźnię dziecka, poprawiają jego koncentrację, uczą wartości moralnych i pomagają w wychowaniu. A to przecież zaledwie początek długiej listy zalet czytania dzieciom! . Więcej o emocjach w bajkach można znaleźć tutaj>>>

 Jak pisze P. Olga Simm ..” bajki, które kończą się szczęśliwie, motywują maluchy do działania, ponieważ przekonują o tym, że komuś się udało, że możliwe jest poradzenie sobie z nieprzyjemnymi emocjami i różnymi problemami. Bajki mogą być także pomocne w budowaniu poczucia własnej wartości u dziecka  więcej>>>

 Jak wyjaśnić dzieciom czym jest wirus i dlaczego życie aktualnie wygląda inaczej oraz jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu…? W odpowiedzi na te pytania pomoże darmowy ebook dla młodszych uczniów Masz tę moc - ebook o koronawirusie. Dostępny jest tutaj>>>

 Bajki terapeutyczne: relaksacyjne ale również bajkę o niepowodzeniach szkolnych, lęku przed samodzielnością, czy o sposobach przezwyciężania strachu; to teksty wartościowe i bardzo teraz potrzebne, znajdziecie je Państwo klikając w link>>>

Informacje dla uczniów starszych : Gdzie jeszcze w czasie zawieszenia zajęć w szkole znajdziemy darmowe książki w internecie? Publio - darmowe ebooki Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

MIŁEGO  CZYTANIA I SŁUCHANIA 😊                   

 

Czytaj więcej: Biblioteka szkolna

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. Michaliny Stasiukowej
 w Ochojnie

32-040 Ochojno
Podhalańska 27

tel. 12 270 41 01
szkola@spochojno.pl

Stan powietrza

BIP

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.