• 1 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Szkoła Podstawowa im. Michaliny Stasiukowej w Ochojnie mieści się w samodzielnym budynku, położonym w bezpiecznym, zaogrodzonym miejscu z dogodnym dojazdem i dużym parkingiem samochodowym
 • 2 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Posiadamy bibliotekę, szatnię, dobrze wyposażoną świetlicę, salę gimnastyczną, boisko sportowe i pracownię komputerową. Do kształcenia wykorzystujemy nowoczesne pomoce i rozwiązania multimedialne.
 • 3 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, zajęcia plastyczne i częściowo płatne zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka ogólnorozwojowa, karate, siatkówka, zajęcia z robotyki.
 • 4 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy profesjonalną pomoc dla dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych, opiekę i zajęcia terapii logopedycznej w specjalnie wyposażonym gabinecie. W terapii korzystamy z komputerowych programów logopedycznych.
 • 5 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

  Oferujemy bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, zajęcia plastyczne i częściowo płatne zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka ogólnorozwojowa, karate, siatkówka, zajęcia z robotyki.
baner

BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW W SIECI

 W związku z epidemią koronawirusa zajęcia w placówkach oświatowych zostały zawieszone a wielu dorosłych podjęło pracę zdalną. W tych dniach zdecydowanie więcej czasu spędzamy przed ekranami.   Z uwagi na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci i młodzieży szczególnie teraz ważna jest świadomość zarówno rodziców jak i dzieci, że korzystanie z zasobów internetu  powinno podlegać pewnym ograniczeniom  dotyczącym m.in. czasu spędzanego przed ekranem czy rodzaju treści dostępnych dla młodego człowieka.Fundacja  Dajemy Dzieciom Siłę zachęca rodziców, aby wspólnie z dziećmi uporządkowali zasady korzystania z urządzeń ekranowych za pomocą zestawu reguł, opracowanych w ramach kampanii  Domowe Zasady Ekranowe. Kampania ma na celu uświadomienie rodzicom problemu nadużywania urządzeń ekranowych przez nich samych oraz dzieci i młodzież, zwraca również uwagę na negatywny wpływ nadmiaru ekranów na relacje rodzinne oraz zdrowie- rozwój mózgu u najmłodszych, wzrok czy jakość snu. Rodzicu, klikając w poniższy link uzyskasz wiele informacji , które pomogą ustalić Domowe Zasady Ekranowe adekwatne do wieku twojego dziecka:
https://liblink.pl/7dFYqHsGaJ

Profesjonalne opracowanie dotyczące bezpieczeństwa dzieci i nastolatków w sieci można znaleźć na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę : 

Natomiast  bezpłatny, godny polecenia, internetowy kurs  dla rodziców zawierający  porady dotyczące tego, jak chronić dziecko w internecie i jak unikać  zagrożeń związanych z używaniem nowych technologii przez najmłodszych pod hasłem „ Bezpiecznie Tu i Tam” znajdziecie Państwo tutaj: https://liblink.pl/oNnLb4ruvG .

                                    Małgorzata Bystroń- Błach- pedagog szkolny

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. Michaliny Stasiukowej
 w Ochojnie

32-040 Ochojno
Podhalańska 27

tel. 12 270 41 01
szkola@spochojno.pl

Stan powietrza

BIP

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.