Sport w naszej szkole

Pasmo sukcesów sportowych

Lekkoatletyka

Ostatni czas przyniósł naszej szkole pasmo sukcesów sportowych.

W drużynowych biegach przełajowych na terenie gminy nasza szkoła wygrała w 3 kategoriach oraz odniosła kilka sukcesów indywidualnie, tym samym uzyskując awans na zawody powiatowe. W zawodach wyższej rangi, które odbyły się 22 kwietnia w Skawinie, nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy w powiecie krakowskim ziemskim:
III miejsce w drużynowych biegach przełajowych w kategorii dziewczyny rocznik 2007-2008
II miejsce w drużynowych biegach przełajowych w kategorii chłopcy rocznik 2009-2010
I miejsce w drużynowych biegach przełajowych w kategorii chłopcy rocznik 2007-2008

Ponadto indywidualne sukcesy w indywidualnych biegach przełajowych odnieśli:
I miejsce Przemysław Gniadek rocznik 2009/2010
II miejsce Piotr Gniadek rocznik 2009/2010
I miejsce Przemysław Dudek rocznik 2007/2008
II miejsce Gerard Gurgul rocznik 2007/2008

Kolejne sukcesy dopiero miały nadejść...

12 maja, 10 uczniów z naszej szkoły wyruszyło w drogę do Nowego Targu, aby reprezentować powiat krakowski w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Drużyna chłopców z roczników 2007/2008 zajęła wysokie 7-me miejsce w drużynowych wojewódzkich biegach przełajowych. W składzie drużyny byli: Gerard Gurgul, Konrad Tomana, Karol Piórecki, Sergiusz Tupta, Bartłomiej Sarga (klasa 8b), Przemysław Dudek, Szymon Kuzera, Antoni Pląder (klasa 8a). W tym samym biegu uczeń klasy 8a Przemysław Dudek indywidualnie zajął 6 miejsce w województwie małopolskim, za co otrzymał pamiątkowy dyplom.

Jeszcze więcej emocji dostarczyli nam dwaj bracie Gniadkowie: Przemysław i Piotr - mistrz
i wicemistrz powiatu krakowskiego ziemskiego. W wojewódzkich Igrzyskach Dzieci mieli
do pokonania dystans 1 kilometra. Przemek zajął wysokie 10 miejsce jego brat Piotr zajmując
3 miejsce, zdobył brązowy medal w   Igrzyskach Dzieci województwa małopolskiego. Dodamy ważną informację, iż Piotr przez większą część biegu prowadził a pierwsze miejsce  stracił  dopiero w samej końcówce.

W biegu uczestniczyło ponad 100 uczniów małopolskich szkół, którzy zdobyli mistrzostwo
w swoich powiatach.

Zarówno indywidualnie 3 (Piotr Gniadek), 6 (Przemysław Dudek) oraz 10 (Przemysław Gniadek) miejsca oraz 7 miejsce drużynowo to najlepsze osiągnięcia naszych uczniów
w historii szkoły!!!

Piłka nożna

Wygrywając zawody gminne chłopcy z dwóch kategorii wiekowych: Dzieci (klasy 3-6) oraz młodzież (klasy 7-8) zapewnili sobie udział w zawodach rangi powiatowej. W zawodach powiatu krakowskiego ziemskiego uczniowie w kategorii klas 3-6 zajęli wysokie II- miejsce, zdobywając zaszczytny puchar. Jedyną drużyną w powiecie lepszą od naszej szkoły okazała  się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Tenczynku wygrywając z nami 5:3. Uczniowie reprezentujący naszą gminę i szkołę to:  Piórecki Filip (klasa 7b), Gniadek Piotr,
Gniadek Przemysław, Burzyński Jakub, Wiertek Miłosz (klasa 7a), Papierz Filip, Kania Hubert (klasa 5), Czeluśniak Roman (klasa 6).

W kategorii młodzieży (klasy 7 i 8) nasi chłopcy zdobyli I-sze miejsce w powiecie krakowskim. W finale w niebywałych okolicznościach - strzelając 2 gole w czasie doliczonym, pokonaliśmy zespół z Bibic 4:3 (remis dawał awans drużynie z Bibic). Zdobywając I-sze miejsce i okazały puchar nasza szkoła uzyskała awans na zawody rangi wojewódzkiej (półfinał województwa).  W półfinale, który odbywał się w Wieliczce stawiły się 4 drużyny. Wygraliśmy z Biórkowem Wielkim (5:0) oraz Miechowem (2:1). Jedyną lepszą drużyną od naszej okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieliczce uzyskując awans do finałów wojewódzkich. Tym samym nasza szkoła zajęła miejsce w najlepszej 12-tce szkół podstawowych w województwie małopolskim. Uczniowie którzy reprezentowali naszą szkołę: Gurgul Gerard, Tomana Konrad, Piórecki Karol, Niedużak Dawid (klasa 8b), Dudek Przemysław, Kuzera Szymon, Pląder Antoni, Kozłowski Piotr (klasa 8a) oraz Gniadek Przemysław i Piotr (klasa 7a).

Miejsce w najlepszej 12 -tce szkół podstawowych w województwie małopolskim to najwyższe miejsce osiągnięte w historii szkoły w dyscyplinie piłka nożna.