Szach Mat

Od 1 października w naszej szkole zagościła królewska gra. 35 uczniów, w różnych grupach zaawansowania, w każdy wtorek i środę dzielnie poznaje zawiłe reguły gry w szachy.

Gra w szachy nie tylko rozwija logiczne myślenie.

Uczy radzenia sobie z porażkami, bo przecież w każdej grze jedna osoba wygrywa, a druga przegrywa. Czasem nie jest łatwo się z tym pogodzić. Ale szachy uczą, że warto próbować i nie poddawać się.

Uczą, że praca włożona w naukę gry, przynosi efekty. Z każdą nową, rozegraną partią, każdy jest coraz lepszym szachistą 😊

Nasi szachiści, rozgrywają swoje partie na profesjonalnym, klubowym sprzęcie udostępnionym przez Klub MAT Myślenice. Oprócz szachownic i bierek szachowych do gry używamy zegarów szachowych.

Choć za nami dopiero 4 lekcje, uczniowie poznali już szereg zasad gry: np. jak ruszają się poszczególne figury, jak grać pionami, co to jest promocja piona, kiedy jest szach, jak obronić króla przed szachem, jak działa zegar szachowy, co to jest mat i dlaczego w grze w szachy nie bijemy króla. Nasi młodzi szachiści, rozwiązali już swoje pierwsze zadania szachowe i rozgrywali partie losowane przez program szachowy, tak jak na szachowych turniejach.

Przed nimi pierwsze turnieje szachowe w Myślenicach. Trzymamy kciuki!!

  

Kontakt

 

Szkoła Podstawowa

im. Michaliny Stasiukowej
 w Ochojnie

32-040 Ochojno
Podhalańska 27

tel. 12 270 41 01
szkola@spochojno.pl

 

Stan powietrza

BIP

Copyright © 2021. SP Ochojno Rights Reserved.